Home / Mutfak Dekorasyonu / Minimal Mutfak Dekorasyonu

Minimal Mutfak Dekorasyonu

Minimal Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olur?

Atalarımızın da dediği gibi her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Bu sözü; herkesin birbirinden farklı zevkleri ve tarzları olduğunu açıklamak için çok kısa, net bir şekilde söylemişler. Gerçekten de öyledir, herkesin tarzı, herkesin rengi, herkesin kıyafeti, tıpkı herkesin parmak izinin farklı olması gibi farklıdır. Kimileri spor ve renksizdir, kimi sade ve şıktır, kimi süslüdür ve hatta rüküştür. İnsanlar, bu giyim ve yaşam tarzlarını aynı şekilde evlerine de yansıtırlar. Zamanın modasını kendi sevdiği tarz ile harmanlayabilen herkes, evini kendine ait hisseder ve orada mutlu olur. Biz dekorasyon yazılarımızda, bir yandan modern zamanların trendlerinden bahsedip onların özelliklerini anlatırken, bir yandan da onları nasıl kişisel bir hale getirebilirsiniz, bunun da bilgilerini vermeye çalışıyoruz.

Minimal bir mutfak dekorasyonu istiyor olabilirsiniz fakat önemli olan, bu mutfağın sizin tarzınızda bir mutfak olmasıdır. Yani minimal dekorasyonun rengi beyazsa ve siz beyazdan nefret ediyorsanız sırf tarz bu diye mutfağınızı bembeyaz yapamazsınız. Bu sebeple de en iyisi tarzları öğrenip genel özellikleri kendinize uyarlamak. Minimal Mutfak Dekorasyonu yazımızdan yeterli bilgileri edindikten sonra temel prensipler içinde uygun bir tasarım ortaya çıkarabileceksiniz.

Çizgilerin inceldiği, desenlerin sadeleştiği, kimine göre evleri ve insanları ruhsuz bir görüntüye mahkum eden, soğuk ve mesafeli gösteren yeni nesil akım, minimal akımlar… Sanattan müziğe, ev mimarisinden kıyafetlere ve saçlara kadar; hatta ev dekorasyonlarına kadar her şeyimize etki eden bu akım tabii ki mutfak masalarımızın, mutfak dolaplarımızın, hatta tencere ve tavalarımızın tasarımlarına bile etki etti. Peki bu tasarımın genel özellikleri nedir, nasıl yapılır, kimler Minimal Mutfak Dekorasyonu yapabilir? En zengininden en fakirine, en büyük evi olandan en küçük evi olana herkes evinde Minimal Mutfak Dekorasyonu fikirlerini uygulayabilir. Hatta evi küçük olanlar, bütçesi düşük olanlar bu dekorasyonu daha kolay uygulayabilir çünkü az eşya ile sadelik bu akımın birinci maddesidir.

Şık, elegant aynı zamanda da huzur dolu mutfaklar için en az eşyanın kullanıldığı, açık renk tonlarının kullanıldığı birbirinden farklı Minimal Mutfak Dekorasyonu örneklerini galerimizde inceleyebilirsiniz.

About iga

Check Also

Ahşap Yemek Masası Takımı

Ahşap yemek masası takımı hem şık bir görüntü oluşturduğu hem de kullanışlı olduğu için çok tercih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.