Home / Mutfak Dekorasyonu / Dikdörtgen Mutfak Dekorasyonu

Dikdörtgen Mutfak Dekorasyonu

Dikdörtgen şeklinde bir mutfağınız varsa onu en doğru şekilde dekore ederek hem kullanım alanını maksimuma çıkarabilir hem de şık ve trend bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Dikdörtgen mutfak dekorasyonu için size ışık tutacak en güzel dekorasyon fikirlerini bu yazımızda sizler için derledik…

Siz de dikdörtgen şeklinde bir mutfağa sahipseniz karşılıklı tezgah tasarımlarından faydalanabilirsiniz. Böylece dikdörtgen mutfaklar için doğru bir seçim yapmış olacaksınız.

Dikdörtgen mutfaklarda U ya da L şeklinde tezgahlar yerine, uzun tezgah tasarımlarını tavsiye ediyoruz.

Uzun ve geniş bir mutfağınız varsa mutfak masası için siz de cam kenarını tercih edebilirsiniz. Karşılıklı olarak konumlandırılan tezgahların arasına yerleştireceğiniz mutfak masası dikdörtgen mutfaklar için idealdir.

Dar ve uzun bir mutfağınız varsa büyük mutfak masaları yerine, ince mutfak masalarını tercih edebilirsiniz. U şeklinde tezgahlar da dikdörtgen mutfak dekorasyonu için tercih edebileceğiniz tezgahlardan.

Dikdörtgen bir mutfağınız varsa mutfak boydan boya olan tezgahları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kiler, fırın dolabı gibi dolaplar da yine tek bir tarafta yer aldığında, dar mutfaklar için şık ve doğru bir seçim olacak.

Dikdörtgen ve küçük bir mutfağa sahipseniz mutfak dolabı ve tezgah seçiminde açık renklere yönelerek daha ferah bir mutfak oluşturabilirsiniz.

Beyaz mutfak dolapları ile dekore edilen dikdörtgen mutfaklar da yine geniş ve ferah bir mutfak oluşturabileceğiniz tarzların başında geliyor.

Dar mutfaklarda U şeklinde tezgahlar tercih edebilirsiniz. Böylece mutfağın değerlendirmediğiniz hiçbir noktası kalmamış olur. Siz de bu ve buna benzer fikirler ışığında kendi dikdörtgen mutfağınızı dekore edebilirsiniz.

About iga

Check Also

Ahşap Yemek Masası Takımı

Ahşap yemek masası takımı hem şık bir görüntü oluşturduğu hem de kullanışlı olduğu için çok tercih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.