Home / Mutfak Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu İçin Dolap Tasarım Fikirleri

Mutfak Dekorasyonu İçin Dolap Tasarım Fikirleri

Mutfağınıza farklı bir hava katmak mı istiyorsunuz? O zaman mutfağınızın her yerini değerlendirmelisiniz. Mutfağınızı dekore ederken nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bu yazımız sizin için: Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler! Örneğin mutfak köşe dolapları bunun için harika seçimlerden biridir. Normal şartlar altında boş alan –ölü alanları- değerlendirmenize yardımcı oluyorlar ve çok fazla işleve sahipler. Başlangıç olarak size ekstra depo alanı meydana getiriyorlar. Tabi bunun dışında kullanışlı oldukları başka konular da mevcut.

Duvara Monte Edilmiş Mikrodalga Fırın ve Televizyon

Mikrodalga fırını tezgahın üzerine yerleştirmeyin çünkü bunu yaparsanız çok fazla alan kaplayacaktır. Bunun yerine mikrodalga fırınınızı duvara monte edebilirsiniz. Bunu yaparken belki televizyon için küçük bir yer de bulabilirsiniz.

Duvar Monteli Uygulamalar

Fırın gibi, duvara montelenmiş dolaplar da çok iyi bir tercihtir. Kolay erişebileceğiniz malzemeleriniz ve mükemmel bir görünüm bu sayede birleşebilir.

Uygulama Garajı

Kahve makinesi gibi ufak mutfak eşyalarınızı köşelerde oluşturduğunuz küçük dolapların içerisinde saklayabilirsiniz.

Cam Kapaklar ve İç Aydınlatma

Mutfak dolabınızı cam kapaklar ile kullanırsanız hem daha güzel durur hem de orayı bir sergi alanına dönüştürmüş olursunuz. Ufak bir hatırlatma: Işıklandırmayı unutmayın! Ufak bir galeri haline getirebilirsiniz bu alanı.

Açık Raflar

Eğer tezgaha kadar uzanan büyük dolaplar istemiyorsanız bunun yerine açık raflar da tercihiniz olabilir. Bu sayede hem tezgahınızı engellememiş olursunuz hem de bir sürü ekstra depo yeriniz olur.

Köşe Kileri

Etrafını kapatmak için kullanacağınız dolaplar ve raflar ile mutfağınızın köşesini bir kilere dönüştürmek de oldukça pratik bir fikir.

Gizli Kiler

Ve eğer herkesin görebildiği bir kiler istemiyorsanız, bu alanı kapalı kapılar ardında saklayabilirsiniz. Bu sayede yerden tavana kadar uzanan dolaplar ile, kimsenin görmeyeceği bir kilere sahip olabilirsiniz.

Köşe Adası

Kişiye özel tasarlanmış bir mutfak adası kolayca bir köşeye monte edilebilir. Bu alan hem tezgahınızı büyütmenize yardımcı olacaktır hem de alt kısımlarına tekerlek taktırarak alana ihtiyacınız olduğunda başka alana taşıyabilmenizi sağlayacaktır.

Antika Dolap

Köşe dolabı olarak kullanacağınız dolap antika da olabilir, bu sayede mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Bu resimde görüldüğü gibi güzel bir yeşil mutfağınızda parlayacaktır.

Köşe Ocağı

Yemek pişirme alanınızı mutfağınızın köşesine taşıyın. Bu sayede tezgahtaki malzemeler size daha yakın olacaktır ve pişirmek için de güzel bir alana sahip olacaksınız.

Raylı Depo Alanları

Eğer mutfağınızın köşesinde alçak depo alanlarına sahip olmak istiyorsanız raylı depo alanlarını değerlendirmeye alabilirsiniz bu sayede karanlıkta da aradığınız şeyleri bulmak sizin için oldukça kolaylaşacaktır.

Döner Tablalar

Köşe için tasarlanmış mutfak dolaplarında kullanmak için, döner tablalar da oldukça iyi bir fikir. Bu tasarımlar size kolayca düzenleme ve istediğiniz malzeme en arkada bile olsa kolayca erişme şansı sunuyor.

Köşe Çekmeceleri

Söz konusu köşe çekmeceleri olduğunda seçim yapabileceğiniz birçok tasarım mevcut. Eğer mutfağınızda keskin hatlara sahip tasarımlar istiyorsanız, her ne kadar kullanacak çok fazla alan yaratmasa da, bu tip tasarımlar sizin için oldukça uygun olacaktır.

Köşe Evyesi

Evyenizi mutfağınızın köşesine yerleştirdiğinizi düşünün. Evyenizi kullanırken bütün mutfak planı sizin etrafınızda olacaktır.

İki Takım Pencere

Mutfağınızda köşe dolapları ya da raflar kullanmak yerine köşeye iki set pencere yerleştirerek daha iyi bir aydınlatmaya sahip olabilirsiniz. Evyeyi de bu köşeye yerleştirebilirsiniz.

Köşede Asılı Lambalar

Bu tasarımda köşeye yerleştirilmiş zarif ışıklandırmaya dikkat edin. Dramatik ve göz alıcı bir tasarım istiyorsanız bu tarz bir aydınlatma kullanabilirsiniz.

Aspiratör

Aspiratörler mutfak köşelerinde oldukça güzel duruyor ve eğer tek başına köşede öylece durmasını istemiyorsanız devam eden mutfak dolapları ve mobilyalar ile de daha güzel bir tasarım haline gelebiliyor.

About iga

Check Also

Ahşap Yemek Masası Takımı

Ahşap yemek masası takımı hem şık bir görüntü oluşturduğu hem de kullanışlı olduğu için çok tercih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.