Home / Mutfak Dekorasyonu / Tezgah Üstü İçin Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Tezgah Üstü İçin Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Dekorasyon Neden Yapılır?

Dekorasyonun, genel olarak ortamı göründüğünden ya da olduğundan daha şık hale getirmek için yapılan düzenlemeler olduğu düşünülür. Çoğunlukla insanlar, dekorasyonun keyiften ve can sıkıntısından, sırf oyalanmak adına yapıldığını düşünür ama durum pek de öyle değildir. Aslında ev dekorasyonu; özellikle mutfak ve banyo gibi alanların dekorasyonları, hayatı kolaylaştırmak için ihtiyaca yönelik yapılır. Örneğin mutfakta tezgah üstü dekorasyonu tamamen kullanışlı, pratik, her ihtiyaca anında cevap verebilen bir mutfak oluşturmak için ortaya çıkmıştır.

Dağınık Tezgahlardan Sıkılıp Bu Dağınıklığa Bir Son Vermek İsteyenler İçin: Tezgah Üstü İçin Mutfak Dekorasyonu Fikirleri!

Mutfakta önemli olan pratik ve çevik olmaktır. Bu alanda bulunan çok fazla eşya olduğu için bu eşyaları nereye koyduğunuz, en çok kullanılanların nerede olduğu en az kullanılanların nerede olduğu gibi konular çok önemlidir. En çok kullanılan fincanların yakında olması ve en az kullanılan fincanların daha uzak dolaplarda olması bile önemlidir.

Mutfak tezgahları bizim asıl yemek hazırladığımız alanlardır, yani mutfağın omurgasıdır. Büyük ya da küçük olsun bu tezgahların üzerini ihtiyacımız olduğunda kullandığımız eşyalar ile donatırız. Çünkü yemek yaparken ya da herhangi bir şey hazırlarken ulaşımı en kolay yer tezgahlardır. Asıl tabiri ile elin altında olması gereken her şey mutfaktadır. Mutfak tezgah üstü dekorasyon da tam bu noktada devreye girer. Gereksiz eşyaların buradan kaldırılması ve buraya gerekli, ergonomik eşyaların getirilmesi. Peki mutfakta tezgah üstü dekorasyonu nasıl yaparız? Bu alanda kullanacağınız eşyaları tezgahınızın genişliği belirler. Ne kadar geniş bir tezgaha sahipseniz o kadar çok mutfak eşyasını bir arada kullanabilirsiniz. Eğer çok küçük bir tezgahınız varsa bu buraya koyacağınız eşyalar konusunda çok seçici olmanız gerekecektir. Kalabalık ve her şeyin bir arada olduğu mutfak dekorasyonu en kullanışsız olanlarıdır.

Kesme tahtası ya da doğrama tahtası dediğimiz malzeme, mutfakta en çok kullanılan mutfak eşyalarındandır. Bu yüzden bunu tezgah üzerinde uygun bir alanda duvara yaslayabilirsiniz. Düz zeminli eşyaları konumlandırmak çok daha kolaydır. Tezgah üstü için mutfak dekorasyonu fikirlerinin olmazsa olmazlarından bir tanesi de bıçaklıktır. Keskin ve büyük bıçaklar hiçbir çekmeceye sığmaz. Bu yüzden bunları bıçaklık ünitesi ile birlikte tezgah üzerinde konumlandırmak en mantıklı olanıdır. Büyük ve güvenli bıçaklıklar olmasına, bunların da çocukların erişemeyeceği yerlerde olmasına özen göstermek gerekir.

About iga

Check Also

Ahşap Yemek Masası Takımı

Ahşap yemek masası takımı hem şık bir görüntü oluşturduğu hem de kullanışlı olduğu için çok tercih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.