Home / Mutfak Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Mutfağını Baştan Aşağı Yenilemek, Göz Alıcı Bir Mutfağa Sahip Olmak İsteyenler İçin Pratik Çözümler: Mutfak Dekorasyonu Önerileri!

2022’nin dekorasyon trendlerine bakıldığında mermerin, doğal taşın ve karoların artık revaçta olduğunu görebilirsiniz. Mutfakta kullanılacak malzeme bakımında genellikle ilk akla gelen, mermerlerdir. Saf beyaz mermerin şıklığının dışında mat ve beyaz parlak mermerler de mutfaklarda yalın ve muazzam bir görüntü oluşturmaktadır. Beyaz dolaplarla ya da açık renk ahşaplarla birlikte harika bir uyum oluşturmaktadırlar.

Bu yıl, mutfakta vintage tarzın revaçta olmasının yanı sıra minimal unsurlar; yalnızca mutfakta değil tüm evin dekorasyonunda popüler bir stil haline geldi. Günümüz modalarından biraz uzaklaşıp gelenekçi olmak isteyenler için country stilleri ile son zamanlarda popüler olan taşlar uyumlu hale getirildi.

Dekorasyon söz konusu olduğunda önceleri görüntü ön planda iken uzun süren pandemi sürecinde görüntünün yanı sıra konforun ve işlevselliğin de önemi anlaşıldı. Bu açıdan raflar ve dolaplar da mutfaklarda büyük önem kazanmış durumdalar.

Vintage tarzı, mutfağın duvarlarında da etkisini gösteriyor. Kolay silebileceğiniz ve nem, buhar, yağ gibi etkilere dayanıklı duvar kağıtları tercih etmeniz, işinizi büyük oranda kolaylaştıracaktır. Porselen ürünler de dayanıklı olmasının yanı sıra hem vintage hem de country tarzına uyumlu olmaları ile tercih edilmektedirler.

Küçük bitkilerin ve ahşap açık tonlu yüzeylerin yanı sıra İskandinav tarzda tasarımlar, rahat ve sakin bir ortam için elzemdir.

Mutfakta sunacağınız yemeklerin malzemelerini seçerken nasıl özenli davranıyorsanız mekan tasarımında kullanacağınız dekoratif ürünlere de aynı özeni göstermeniz gerekir. Yapacağınız dekorasyon, mutfak tarzınızı yansıtacak şekilde olmalıdır. Dekorasyonda sabit fikirli olunmamalı ve değişen ihtiyaçlara uygun olarak mutfak yeniden dizayn edilebilmelidir. Yemekten alınacak zevkin, mekan ile de bağlantılı olduğu unutulmamalıdır. Dekorasyonu yapan kişi eğer evin dışından biri ise kendini kullanıcının yerine koyup ona uygun olarak bir yol haritası çizmelidir.

About iga

Check Also

Ahşap Yemek Masası Takımı

Ahşap yemek masası takımı hem şık bir görüntü oluşturduğu hem de kullanışlı olduğu için çok tercih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.