Home / Mutfak Dekorasyonu / Gri Mutfak Dekorasyonu

Gri Mutfak Dekorasyonu

Tıpkı siyah ve beyaz gibi gri de kendi başına asaleti olan bu renk olarak dikkat çekiyor fakat sadece gri kullanmak yerine beyaz ya da uyumlu olan başka bir rengin griyle birleşiminden de harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Önceden gri renk, yalnızca salonda ve oturma odasında tercih edilirdi fakat günümüzde gri mutfaklar da oldukça popüler olmaya başladı. Siz de mutfağınızı gri ile tanıştırmak istiyorsanız bu yazımız sizin için biçilmiş kaftan: Gri Mutfak Dekorasyonu!

Grinin beyaz ile uyumu kadar; ahşap ve kromla da mükemmel bir uyumu söz konusudur. Mutfağın bazı kısımlarında krom detaylara yer vermek, aynı zamanda grinin farklı bir tonunu da elde etmenizi sağlayacaktır. Griyi uyum içinde olduğu bu detaylar ile birleştirdiğinizde, çok daha genç ve uzun yıllar sıkılmadan kullanabileceğiniz bir mutfak dekoruna sahip olacaksınız.

Gri Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu yaparken kullandığınız renkler bir yana; eşyalarınızı ve aksesuarlarınızı nasıl yerleştireceğinize de dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer küçük bir mutfağınız varsa gri renk kullanmanız, mutfağınızı daha da küçük gösterecektir. Bu yüzden grinin yanında kullanacağınız rengi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Mesela; mutfak duvarlarınızın rengi gri ise mutfak dolaplarınız beyaz olabilir. Böylece mutfağınızı küçültmemiş, aksine mutfağınıza şıklık katmış olursunuz.

Sadece Gri ile Mutfak Dekorasyonu

Grinin asilliğinin yanı sıra ağırlığı da söz konusudur. Bu yüzden tek başına kullanıldığında gri, çok ağır ve kasvetli bir hava yaratacaktır. Sadece gri ile dekorasyon yaptığınızda ortam, gündüz bile karanlık olacaktır. Bu yüzden aydınlatma türünü ve yerleşimini iyi ayarlamanız gerekmektedir.

Mutfak Tezgahları Gri Olabilir mi?

Daha önce griyi, beyaz ile karma kullanmanızın daha faydalı olacağından bahsetmiştik. Bu nedenle tezgahınız gri ise dolaplarınızı beyaz, dolaplarınız gri ise tezgahlarınızı beyaz yapmanız mutfağı daha iyi gösterecektir. Bütünlük açısından her ikisini de gri yapmak istiyorsanız duvarları beyaza boyayabilirsiniz.

Siz de bu önerileri dikkate alarak gri mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz. Daha fazla dekorasyon önerisi için diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

About iga

Check Also

Ahşap Yemek Masası Takımı

Ahşap yemek masası takımı hem şık bir görüntü oluşturduğu hem de kullanışlı olduğu için çok tercih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.