Home / Mutfak Dekorasyonu / Küçük L Mutfak Dekorasyonu

Küçük L Mutfak Dekorasyonu

Küçük L mutfak dekorasyonu, mutfağı küçük olduğu için nasıl dekore edeceği konusunda kararsız kalan bireyler için adeta bir kurtarıcı olmaktadır. L mutfaklar, küçük mutfaklar için ideal olan bir dekorasyon modelidir ve bu mutfak türünde hem mutfak dolapları hem de tezgahlar L şeklinde tasarlanmaktadır. Bu sayede çalışma alanı olarak kullanacağınız daha geniş bir yeriniz ve daha fazla depolama kapasiteniz olacaktır.

Küçük bir mutfağınız var ise mutfağınızda kullanacağınız mobilyaları ve diğer ürünleri açık renklerde seçmeye özen göstermelisiniz. Zira açık renk tonları alanın ferah olmasına yardımcı olurken, koyu renkler daha dar ve kasvetli bir alan görüntüsü yaratacaktır. Bu sebeple krem rengi veya beyaz dolaplar, tezgah, masa ve sandalyeler tercih etmeniz önemlidir. Öte yandan depolama alanlarınızı etkili bir şekilde kullanmalı ve alanı daha da daraltmamak için mutfak malzemelerinin dolaplar içerisinde muhafaza edilmesini sağlamalısınız.

Dar L Mutfak Modelleri

Günümüzde çoğu evin mutfak alanı epey kısıtlıdır. Bu sebeple insanlar bu mutfakları nasıl dizayn etmeleri gerektiği konusunda kararsız kalmaktadır. Dar L mutfak modelleri araştırması yapan bireyler bu noktada bilmelidir ki, küçük mutfaklarda açık renklerin kullanımına ek olarak ayna gibi göz yanılması ile ortamı geniş gösteren taktikler de sıkça kullanılmalıdır. Ayrıca tezgahın üzerinde tost makinesi, bıçak seti vb. ürünler çok yer kaplamamalı ve tezgah mümkün olduğunca boş bırakılmaktadır.

Dar L mutfaklarda uygulayabileceğiniz bu dekorasyon taktikleri sayesinde mutfağınız olduğundan daha ferah görünecektir. Dekoratif ürünler kullanılmak istenirse de,  sade bir duvar saati, küçük bir yapay bitki, duvar raflarına biblolar kullanılabilmektedir.

Küçük L Mutfaklar Nasıl Kullanılmalı?

Küçük bir L mutfağa sahipseniz mutlaka mutfağınızın köşe kısımlarını etkili kullanmalısınız. Köşeler, dolap ya da erzak bölümü olarak kullanılabilir. Buna ilaveten köşe mutfak dolapları yaptırılabilir ve bu sayede mutfağın kullanım alanı daha da artış göstertecektir.

Her ne kadar mutfağınız küçük olsa da mutfağınızda masa ve sandalye kullanabilirsiniz. Bunun için katlanabilir özelliğe sahip masa ve sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz mobilyaları tercih ettiğiniz takdirde; onları kullanmadığınız zamanlarda katlayıp alanınızı genişletebilirsiniz. Buna ilaveten tezgahınızda yeterli alan var ise bar taburesi kullanarak da mutfağınıza modern ve şık bir hava katabilirsiniz.

About iga

Check Also

Ahşap Yemek Masası Takımı

Ahşap yemek masası takımı hem şık bir görüntü oluşturduğu hem de kullanışlı olduğu için çok tercih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.