Home / Mutfak Dekorasyonu / Country Tarzı Mutfak Dekorasyonu

Country Tarzı Mutfak Dekorasyonu

Country tarzı mutfak dekorasyonu, dilimizdeki anlamıyla kırsal tarzı mutfak dekorasyonudur ve günümüzde çok popüler olan modeller arasındadır. Son zamanlarda karşımıza sıklıkla çıkan bu tarz; sade, kullanışlı ve doğal malzemelerden meydana gelmektedir. Ahşap tonlarına yakın köy mutfağı şeklinde tanımlanan bu tarzın sadece bizim ülkemizde değil dünyanın pek çok ülkesinde de favori olduğunu söyleyebiliriz.

Country Mutfak Modellerinin Karakteristik Özellikleri

  • Klasik stil kulplara sahiptir.
  • Arzuya göre batarya ve diğer aksesuar seçimlerinde rüstik donanımlar kullanılır.
  • Country tarzı mutfak, klasik bir stil olarak biliniyor olsa da modern mutfakların tüm donanımlarına sahiptir.

Sadelik ve ihtişamın ön planda tutulmuş olduğu bu tarz mutfakta ahşap modeli lake ile modellenmektedir. Bunun sebebi ise bu tarzda PVC kaplama yoktur bunun yerine astar ve boya kaplaması vardır. Kenarları ise CNC makineleri sayesinde kolayca işlenebilir.

Country Tarzı Mutfak Renkleri

Country tarzı mutfak renklerini göz önünde bulundurduğumuzda, beyazın çoğunlukla tercih edildiğini söyleyebiliriz fakat bu tarz mutfaklarda doğallığın ve sadeliğin ön planda olması ahşap kullanımının da favori olmasına olanak sağlamıştır.

Ahşabın yakışmadığı ve güzel görünmediği hiçbir modelin olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Bu sebeple country tarzı mutfak dekorasyonu yapılırken öncelikli olarak kullanılacak malzemenin ne olduğunu ve tasarımın ortaya çıktığında nasıl bir sonuç oluşturacağını belirlemek gerekiyor.

Mimari dünyada artık bilgisayarlı sistemler üzerinden hazırlanan mutfak tasarımlarında neticenin, proje başlatılmadan izlenebiliyor olması ise ne yaptırdığınızı veya mekanınızla uyum sağlayıp sağlamayacağını ortaya koyabiliyor.

About iga

Check Also

Ahşap Yemek Masası Takımı

Ahşap yemek masası takımı hem şık bir görüntü oluşturduğu hem de kullanışlı olduğu için çok tercih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.